KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7297231
*
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 17:44:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 16:37:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 16:37:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, mÃ¥lare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57